Cisco wdrożyło nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę sieciową w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie

itreseller.com.pl 11 godzin temu

Cisco wdrożyło nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę sieciową w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie. Dzięki temu rodziny przebywające w Domu mogą korzystać z wydajnego i bezpiecznego Internetu, co znacząco poprawia komfort ich codziennego funkcjonowania w czasie, gdy ich dzieci przechodzą długotrwałe leczenie w pobliskim szpitalu.

Dom Ronalda McDonalda – dom poza domem

Fundacja Ronalda McDonalda od 24 lat realizuje w Polsce programy wspierające dzieci i ich rodziny w czasie hospitalizacji. Misją Fundacji jest „Aby rodzina mogła być razem”. Czas spędzony w szpitalu przy chorym dziecku zmienia życie całej rodziny. Gdy hospitalizacja trwa długo, z dala od własnego domu, Dom Ronalda McDonalda staje się dla rodziców i rodzeństwa domem na czas choroby. Zapewnia niezbędny komfort, opiekę i wsparcie. W krakowskim Domu, działającym od 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, mieszkają rodziny dzieci hospitalizowanych na oddziałach onkologii, hematologii i kardiochirurgii, które wymagają długotrwałego, specjalistycznego leczenia.

Pobyt w Domu trwa często wiele tygodni, a choćby miesięcy, co sprawia, iż staje się on przestrzenią codziennego życia – miejscem, które daje poczucie normalności, wspiera i ułatwia funkcjonowanie w tym wymagającym czasie. Dzięki nowoczesnej sieci Cisco, rodzice mogą teraz komfortowo pracować zdalnie a jednocześnie być blisko swoich dzieci, gdy są one poddawane specjalistycznej, często długotrwałej terapii i opiece medycznej poza swoim miejscem zamieszkania.

Wyzwanie: przestarzała i niewydajna sieć

Przed wdrożeniem rozwiązania Cisco, Dom Ronalda McDonalda w Krakowie borykał się z poważnymi problemami sieciowymi:

  • słaby zasięg Wi-Fii niska przepustowość łącza (zaledwie 20 Mbps),
  • przestarzała infrastrukturaskładająca się z urządzeń różnych producentów,
  • brak możliwości łatwego zarządzania sieciąoraz brak dedykowanych zasobów IT,
  • problemy z serwisem i wsparciem technicznym, szczególnie po utracie gwarancji na starszy sprzęt.

“Grant Cisco na modernizację sieci w krakowskim Domu Ronalda McDonalda pojawił się w optymalnym momencie. Kiepski zasięg zaczynał wpływać na efektywność pracy zespołu Domu a rodzice, którzy potrzebowali wykonywać swoje obowiązki zawodowe zdalnie musieli zapewniać sobie dostęp do sieci we własnym zakresie. Problemy z siecią były również barierą dla płynnego kontaktu mieszkańców Domu ze światem zewnętrznym, co przy tak długich pobytach ma niebagatelne znaczenie” – mówi Katarzyna Kędracka, Strategic Development Manager Fundacji Ronalda McDonalda, a do niedawna Managerka Domu w Krakowie.

Rozwiązanie: nowoczesna i jednolita infrastruktura

Aby sprostać tym wyzwaniom, Cisco dostarczyło i wdrożyło nowoczesne rozwiązania sieciowe Cisco Meraki, w tym 3 przełączniki, 1 router oraz 8 punktów dostępowych. Wszystkie komponenty zostały zintegrowane w jedną, efektywną i bezpieczną architekturę sieciową zarządzaną z chmury, co znacznie ułatwia zarządzanie siecią. Nowa sieć oparta na technologii Cisco Meraki pozwoliła na:

  • znaczące zwiększenie przepustowości dzięki wykorzystaniu możliwości nowego łącza od dostawcy Internetu,
  • pełne pokrycie Wi-Fi w całym budynku (21 pokoi na dwóch piętrach),
  • centralne zarządzanie i monitorowanie infrastruktury w chmurze, bez konieczności posiadania lokalnego wsparcia IT,
  • segmentację sieci na wewnętrzną (dla Fundacji) i gościnną,
  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzięki wbudowanemu firewallowi i innym mechanizmom ochrony.

Wsparcie Cisco

Cały projekt został sfinansowany z grantu technologicznego Cisco, a wartość dotychczasowej inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Ponadto, w ramach projektu, inżynierowie z Cisco Kraków przeprowadzili analizę potrzeb, zaplanowali topologię sieci i skonfigurowali infrastrukturę.

Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja Ronalda McDonalda zyskała spójną, wydajną i bezpieczną sieć, która umożliwia rodzicom komfortowy pobyt i pracę w czasie, gdy ich dzieci przechodzą leczenie. Ponadto, dzięki nowej sieci, usprawniona została działalność operacyjna Fundacji, m.in. dzięki możliwości efektywnej komunikacji zdalnej (w tym poprzez wideo), co było coraz większym utrudnieniem ze starym łączem i siecią.

„Pomaganie społeczności jest wpisane w nasze DNA i jesteśmy dumni, iż możemy wspierać tak istotną inicjatywę naszą technologią i wiedzą specjalistyczną. W ostatnich latach pomogliśmy Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie w zakresie infrastruktury sieciowej, a teraz rozszerzyliśmy nasze wsparcie na Fundację Ronalda McDonalda. Dzięki temu zarówno pacjenci Szpitala, jak i ich rodziny przebywające w Domu Ronalda McDonalda mogą korzystać z nowoczesnej łączności sieciowej i pozostać w kontakcie” – powiedział Jacek Przybylski, Dyrektor Cisco Global Services Center w Krakowie.

Idź do oryginalnego materiału